image

Kurucumuz

Pic

Burcu Gündoğar Urfalı

Kurucumuz

Burcu Gündoğar Urfalı, 31.08.1988 yılında İstanbul'da doğdu. İlk ve orta eğitimini FMV Işık okullarında bitirdi. Modaya ilgisi lise yıllarında başlamıştı ve kararlıydı. İstanbul Teknik Üniversitesi tekstil ve moda tasarımında başladığı yüksek eğitimini çift diploma programı ile Fashion İnstitute of Technology Newyork’ta 2011 yılında tamamladı. Mezun olma projesi ile “Critic’s Award” alan ilk Türk öğrenci oldu.

Burcu çok yönlü, becerikli ve kabiliyetli bir kişilikti. Her yaptığı işi güzel yapıyordu; Kayak sporunda madalyaları vardı, milli sporcuydu, sesi çok güzeldi piyano çalıyordu. İnce zevki her zaman vardı, gören gözü mesleğinde ona hep övgü getirdi. Vizyoner kişiliği daha çok küçük yaşlarda belliydi. Daha sonra bu özelliğini kendi işine taşımayı başarmıştı. Yeni farklı trendler, üniformalarda couture gibi detaylı koleksiyonlar çıkarmayı biliyordu.

İş hayatına Hakan Yıldırım’ın yanında başladı. Çok çalışkan ve başarılıydı. Orada birçok yurtdışı tecrübesi edindi. Hakan Yıldırım’ın bir çok defilesinden şahsi övgüler aldı. İşinden Yönetim Müdürü olarak ayrıldığında aklında kendi firmasını kurmak vardı. 2015 yılında Bug Uniform’u kurdu. Şirket ilk kimliğini onun yenilikçi, zevkli, özenli adımları ile oluşturdu.

Zaten hep “Farkımız Detaylarımız” diyordu.

Burcu hiç bir zaman sıradan ayrıntıların insanı olmadı. Gerçekleştirdiği her projede farkını gösteriyordu. Her zaman girişimci, sosyal sorumluluklara değer veren, çözüm odaklı ve ilkeliydi. Amacı en iyi tekniklerle, kullanışlı, ileri düzeyde kaliteli ürünler sunmaktı. Çalışkandı ve işini çok seviyordu. Gelecek için çok hayalleri vardı.

Ne yazık ki 11.03.2018 günü elim bir kaza onu bizden ayırdı. Burcu kısa yaşamında başardıklarının aynı değer ve özveriyle devam ettiğini görseydi çok mutlu olurdu. Biz de Bug Uniform ailesi olarak onun ışığı hep yanımızdaymış gibi aynı titizlikle çalışıyor, yarattığı çizgiler ve ilkeler doğrultusunda yolumuza devam ediyoruz.